Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies

(+48 91) 350 01 10

Masz pytania? Zadzwoń już teraz!

 
Przejdź do e-Sklepu Logbit »
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Jak wybrać szlaban?

 
 

Podstawowy podział szlabanów to szlabany sterowane automatycznie i ręczne stąd też aby dokonać właściwego wyboru trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań.

1. Czy w miejscu instalacji jest zasilanie?

Większość obecnie oferowanych rozwiązań automatycznych wymaga zasilania jednofazowego 230V. Istnieją rozwiązania zasilania panelami słonecznymi ale tu trzeba uwzględnić częstotliwość pracy urządzenia i liczyć się z "przerwami" w dostawie prądu.

Jeśli brak jest możliwości zasilenia urządzenia pozostaje nam wybór szlabanu ręcznego i dobór długości ramienia do potrzeb.

2. Częstotliwość z jaką urządzenie będzie pracować - ilość cykli w jednostce czasu?

Inne urządzenie będzie potrzebne dla małego osiedla, a inne dla parkingu centrum handlowego czy szpitala. Producenci podają w różny sposób ten parametr stąd też tu najlepiej posiłkować się doświadczeniem doradcy handlowego. Nie mniej 90% obiektów obsługiwane jest przez szlabany elektromechaniczne jako dobra relacja ceny do parametrów. Przy obiektach wymagających stosuje się rozwiązania do pracy ciągłej wykożystujące układy hydrauliczne lub szlabany wysoce wydajne elektromechaniczne spotykane np. na autostradach.

3. Długość ramienia, kształt?

Came G12000

Pojedyncze szlabany mają rozpiętość od około 2m do przeszło 12m i mogą być łączone w tzw. szlaban dwuramienny. Długość ramienia przekłada się bezpośrednio na obciążenie mechanizmu, czas otwarcia, ilość cykli, wymaga podpór itd.

Generalnie im ramię jest krótsze tym lepiej. Czasami warto rozważyć szlaban dwuramienny szczególnie jeśli zależy nam na czasie otwarcia i dużej ilości cykli.

Szlaban generalnie nie służy do blokowania ruchu pieszego więc nie musi być od krawężnika do krawężnika, a czasem warto zostawić dość miejsca dla jednośladów co z pewnością zmniejszy ilość cykli, a to z kolej wydłuży czas eksploatacji urządzeń.

Warto zwrócić uwagę czy w ofercie mowa jest o długości ramienia czy o  tzw. "światle przejazdu ". Przykładowo szlaban Came g3250 z ramieniem 3,5m ma pokrycie światła przejazdu 3,25m.

Ramiona mają różne kształty dzielimy je na płaskie i owalne. Owalne polecane są w miejscach gdzie występują silne wiatry.

NIe do wszystkich ramion i szlabanów można zastosować oświetlenie montowane na ramionach warto to mieć na uwadze przy doborze akcesorii i wyposażenia dodatkowego.

Przykładowe modele z podziałem na długość ramienia znajdziesz w naszym konfiguratorze.

4. Co jeszcze warto uwzględnić przy doborze szlabanu?

Dobór urządzeń warto skorelować z akcesoriami i urządzewniami dodatkowymi. Szlabany mają różne centrale stąd wybór urządzenia warto skonsultować przy bardziej zaawansowanych projektach np. jeśli szlaban ma informować o położeniu ramienia czy sterować innymi urządzeniami.

Szlabany najczęściej spotykane są w kolorze pomarańczowym/czerwonym lub grafitowym częściej wybieranym na obiekty reprezentacyjne. Dla bardzej wymagających klientów Faac przygotował model szlabanu B680H w którym dostępne są 4 kolory obudowy + obudowa ze stali nierdzewnej.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i pomoże w doborze urządzenia odpowiedniego dla Ciebie.

 

 
 
 
 
 
 
Sonda
Najważniejsza jest?
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [13-09-2024]: 596 | Wizyt ogółem: 493543 | Przeglądających stronę: 1

 

Przejdź na stronę logbit.pl &raquo;

Projekt:   [based on Quick.Cms]